Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Zadaszenie tarasu białe – czym jest pergola?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wypoczynek blisko natury to idealny sposób na relaks. Kiedy możemy tak odpoczywać we własnym ogrodzie czy na tarasie – to świetnie! Szukając elementów do zabudowy tarasu warto zwrócić uwagę na zadaszenie tarasu białe – nowoczesne pergole pozwolą nam na znaczące podniesienie komfortu podczas wypoczynku i zabezpieczenie nas przed słońcem!

Jakie zadaszenie tarasu białe wybrać?

Pergola tarasowa to widok coraz częściej spotykany przy polskich domach – zadaszenie tarasu białe to idealna alternatywa dla parasoli, które dają jedynie skrawek cienia. Nowoczesne pergole znacząco poprawią estetykę otoczenia i skutecznie osłonią nas przed promieniowaniem słonecznym, dając wytchnienie i cień w nawet najbardziej upalny dzień. Jak skonstruowana jest pergola metalowa? Czy taka konstrukcja sprawdzi się w polskim klimacie?

Nowoczesne zadaszenie tarasu to konstrukcja wznoszona na elementach modułowych aluminiowych. Taki stelaż zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci, korozją. Zintegrowana rynna pozwala na odprowadzanie wody poza obręb pergoli. Pergola posiada dach wykonany z uchylnych listew – listwy te obracają się wokół własnej osi, a ich pozycja jest ustalana przez użytkownika. W ten sposób sami decydujemy o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Listwy w pozycji całkowicie zamkniętej tworzą szczelny dach, który ochroni nas zarówno przed słońcem, jak i przed deszczem. Warto również dodać, że zadaszenie tarasu białe może być uzupełnione o dodatkowe rolety boczne, które pozwolą osłonić miejsce wypoczynkowe przed podmuchami wiatru. 

Zadaszenie tarasu białe i meble ogrodowe

Jakie meble ogrodowe wybrać, aby móc odpoczywać pod pergolą? Wśród licznych propozycji czołowych producentów wiele mówi się dzisiaj o meblach technorattanowych. Są one trwałe, eleganckie i projektowane zgodnie z najnowszymi trendami. 

https://ipjforum.org https://4-bet.com.pl https://dylanferrandis.com