Ad
Ad
Ad
Biznes

Stabilna i uniwersalna: podstawa drogowa Nicrobase

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, zarządca drogi zobowiązany jest do dbania o jej stan. Aby poruszanie się po danym odcinku było bezpieczne, należy kontrolować stan nawierzchni i dbać o odpowiednie oznaczenie. Znaki pionowe muszą być ustawione w odpowiednich miejscach i określonych odległościach sprecyzowanych w przepisach. Ważne jest, aby każda tablica, pachołek i znak były solidnie zamocowane do podłoża. Podstawa drogowa Nicrobase zabezpieczy każdy znak, podnosząc bezpieczeństwo kierowców i pasażerów.

Solidna podstawa drogowa Nicrobase: dlaczego to takie ważne?

Niedbałe zamontowanie urządzeń BRD (znaków, pachołków, tablic, słupków, ogrodzeń czy tymczasowej sygnalizacji świetlnej) na drodze albo bezpośrednio przy niej może mieć poważne konsekwencje. Silny wiatr czy lekkie otarcie o samochód mogą sprawić, że oznaczenie zmieni swoje położenie, przewróci się albo przekręci, stając się źródłem zagrożenia dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podstawa drogowa Nicrobase zapobiegnie takiej sytuacji.

Wytrzymałe podstawy o wadze 20 kg lub 30 kg doskonale przylegają do podłoża. Unieruchamiają znaki i zapobiegają niekontrolowanej zmianie ich położenia. Bazy zaprojektowane przez polskiego producenta cenione są za swoją uniwersalność. Każda z nich wyposażona jest w uniwersalne otwory montażowe pasujące do większości znaków i tablic używanych w Polsce.

Niezawodny i ekologiczny budulec

Do produkcji baz drogowych Nicrobase wykorzystywane są uszkodzone lub niepotrzebne izolacje przewodów. Materiał jest przerabiany na wytrzymałe PCV. Ekologiczny materiał wyróżnia się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, skrajne temperatury i woda. Długotrwała ekspozycja na zmienną pogodę nie wpływa na stan podstaw.

Wygodny, sprawny montaż

Zamocowanie znaku w bazie nie jest skomplikowane i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Co więcej, bazy mają modułową konstrukcję. Oznacza to, że można łączyć je ze sobą w dowolnych konfiguracjach, tworząc rozbudowane platformy o dużej stabilności. Płaskie podstawy można układać jedna na drugiej. W takiej formie zajmują mało miejsca, co ułatwia ich transport i składowanie.