Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Angielski C1 – daje posiadanie takiego certyfikatu?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Znajomość języków obcych jeszcze nikomu nie wyszła na złe. Dzisiaj kładzie się na tego typu umiejętności bardzo duży nacisk. Często można usłyszeć taki skrót, jak angielski C1. Co on dokładnie oznacza i jakie korzyści może przynieść człowiekowi? Czas się tego dowiedzieć.

Certificate in Advanced English 

To nic innego jak oznaczenie egzaminu, który nosi nazwę Certificate in Advanced English . Mówi się również o nim, że jest to egzamin C1 Advanced (CAE). Jest to poziom zaawansowany. C1 wg Poziomów Rady Europy. Czy trzeba podejść do tego egzaminu? Oczywiście, że nie. Jest on nieobowiązkowy. Aczkolwiek duża część osób decyduje się na tego typu egzamin dla własnego dobra. To za pomocą tego certyfikatu można udowodnić przyszłemu pracodawcy, że ktoś w sposób swobodny posługuje się językiem angielskim, przynajmniej na poziomie biznesowym.

Korzyści płynące z angielski C1

Tak, z faktu, że ktoś przystąpi do C1 Advanced płynie ogrom korzyści. Jakie dokładnie? Oto przykładowa lista:

 • ponad 6 000 instytucji na całym świecie honoruje tego typu certyfikaty, w tym m.in. instytucje rządowe,
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej uznaje to jako dokument, który udowadnia kwalifikacje językowe przewodników turystycznych i pilotów wycieczek,
 • Ministerstwo Spraw Zagranicznych honoruje ten dokument jako potwierdzenie umiejętności językowych do nadania stopnia dyplomatycznego,
 • przez Służby Cywilne jest dowodem na posiadanie kwalifikacji językowych wymaganych od pracowników polskiej służby cywilnej,
 • pozwala na to, aby brać udział w programach międzynarodowej wymiany między uczelniami,
 • zwalnia z egzaminów końcowych języka angielskiego,
 • pozwala zaliczyć zajęcia z języka angielskiego na studiach w Polsce,
 • możliwość nauczania języka angielskiego w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich w Polsce,
 • otwiera możliwość zdobycia pracy u najlepszych pracodawców, np. KPMG, Coca-Cola, itd.

Angielski C1 ułatwia możliwości dostania się na:

 • na uniwersytety i instytuty TAFE w Australii,
 • na uczelnie wyższe w USA i Kanadzie,
 • na zdecydowaną większość uczelni brytyjskich.

Osoby, które stają się szczęśliwymi posiadaczami certyfikatu C1 mają większę szanse na to, aby otrzymać wizę studencką do Australii.

Egzamin C1 Advanced (CAE)

Jak wygląda tego typu egzamin? Na pewno trzeba będzie się do niego solidnie przygotować, ponieważ oczekiwania są bardzo duże. Chyba należy dodać, że w tym momencie nie ma mowy o żadnych pomyłkach. 

Osoba, która przystępuje do egzaminu powinna umieć porozumiewać się na poziomie profesjonalisty, który swobodnie posługuje się językiem angielskim w biznesie lub też od studenta studiów licencjackich.

Te osoby, które chcą przystąpić do takiego egzaminu powinny umieć nie tylko mówić, ale także swobodnie sporządzać raporty, e-maile, wykonywać notatki w języku angielskim z różnego rodzaju spotkań. Dodatkowo należy posiadać umiejętność przedstawia złożonych problemów bez żadnego zająknięcia. Jak więc widać, jest to niełatwy egzamin, który i tak warto zdać, jeżeli ktoś się czuje na tyle pewnie z językiem.