Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Bielizna ciążowa – o tym nie możesz zapomnieć będąc w ciąży

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ciąża to czas wyjątkowy dla każdej kobiety. Mimo że jej życie zaczyna koncentrować się głównie wokół dziecka, to nie może również zapomnieć o sobie. Odpowiednio dobrana bielizna ciążowa sprawi, że zmieniające się ciało, w tym szczególnie brzuch i piersi, będą odpowiednio zabezpieczone i wzmocnione, a kobieta wciąż będzie czuć się atrakcyjnie.

Dlaczego warto zainwestować w bieliznę ciążową?

Ciało kobiety zaczyna się gwałtownie zmieniać. Przede wszystkim już stosunkowo wcześnie zaczynają powiększać się piersi. Odpowiedni rozmiar biustonosza to podstawa do tego, aby biust nie stał się obwisły. Zbyt mały rozmiar może znacznie wpłynąć na ich kształt, który potem trudno skorygować. Dobrze podtrzymujący biustonosz jest również ratunkiem dla obolałego kręgosłupa, który w czasie ciąży jest szczególnie eksploatowany.

Podobną rolę spełnia również bielizna ciążowa wspierająca rosnący brzuch. Majtki z podniesionym stanem, dzięki temu, że mają wszyty specjalny pasek, skutecznie podtrzymują i ładnie podkreślają ciążowy brzuszek. Zabezpieczają również przed chłodem i co najważniejsze rosną wraz z nim. Przyszła mama uniknie dzięki temu uciskającej i wrzynającej się w skórę bielizny.

Elegancka i zmysłowa

Bielizna ciążowa to nie tylko wygodna i funkcjonalna część garderoby, ale także piękne i zmysłowe komplety. Zdecydowanie warto zainwestować w taki rodzaj bielizny, ponieważ dzięki temu kobieta będzie wciąż czuć się atrakcyjna dla swojego partnera, a dobre samopoczucie jest w ciąży niezwykle ważne.

Sklepy z tego rodzaju bielizną oferują duży wybór biustonoszy oraz majtek w różnych kolorach i fasonach. Można wybrać zestaw bardziej sportowy lub zdecydować się na elegancki i zmysłowy na przykład z koronką. Najważniejsze, aby odpowiednio dopasować rozmiar.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Niezwykle ważne są materiały, z jakich bielizna została wyprodukowana. Jej głównym celem jest również zapewnienie skórze odpowiedniej wentylacji, dlatego każdy rodzaj bielizny ciążowej powinien być wytworzony z naturalnych materiałów oraz posiadać jak najmniej szwów czy zakładek, które mogą uciskać i drażnić wrażliwe piersi.

Miseczki muszą dobrze obejmować piersi i ich nie spłaszczać. Nie powinny także tworzyć się żadne wybrzuszenia w okolicach pach oraz dekoltu. Jest to tzw. biustonosz „size plus”, którego miseczki można powiększyć o jeden rozmiar, a także zwiększyć obwód pod biustem. Nie można również zapomnieć o ciążowych rajstopach, które posiadają specjalną konstrukcję majteczkową podtrzymującą brzuch.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/pol_m_Bielizna-dla-kobiet-317.html.