Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Farba do skóry Fiebing’s

Pinterest LinkedIn Tumblr

Farba do skóry licowej bydlęcej musi być odpowiednio dostosowana pod względem jakości. Jest to niezwykle ważne dla powierzchni skóry, nad którą pracuje kaletnik. To bardzo szlachetny i drogi materiał, którym należy się dobrze zająć. Niskiej jakości farba może tylko zepsuć sumaryczny efekt całego dzieła. Farba do skóry Fiebing’s jest jedną z najlepszych farb pod względem jakości, mnogości barw i rodzajów. To farba, z której korzystają profesjonaliści z całego świata!

Farba do malowania skóry Fiebing’s

 

Farba do malowania skóry jest najbardziej podstawowy, ale również bardzo cenionym asortymentem kaletniczym. Czasem zdarza się, że farby takich marek są trudno dostępne i należy sprowadzać je zza granicy. Jednak sklep kaletniczy Craftpoint stanął na wysokości zadania i stworzył zaplecze farb Fiebing’s, które można zamówić z dnia na dzień! Farba do malowania skóry licowej powstała na bazie alkoholu przez co jednocześnie dezynfekuje powierzchnie i zapewnia trwałość całej strukturze. Tutaj baza alkoholu ma dość istotne znaczenie w przeciwieństwie do innych kosmetyków. Dzięki temu alkohol w trakcie nakładania farby szybko odparowuje co przekłada się na błyskawiczne wyschnięcie farby zapewniając idealne pokrycie!

Nakładanie farby do skóry Fiebing’s należy rozpocząć od dokładnego odtłuszczenia powierzchni skóry. Dzięki temu na skórze nie będzie żadnej warstwy, która utrudniłaby dostanie się pigmentu w głąb porów skóry. Po odtłuszczeniu należy za pomocą aplikatora wełnianego lekko nakładać cienką warstwę farby na powierzchnię skóry. Aby otrzymać najlepszy efekt warto odczekać około 60 minut pod nałożeniu pierwszej warstwy – to czas, który pozwoli na swobodne wyschnięcie jej struktury. Po godzinie powinno nałożyć się kolejną warstwę farby aby pogłębić jej wytrzymałość. Teraz skóra jest gotowa! Oczywiście w sieci internetowej można znaleźć różne wersje kolorystyczne farb do skóry. Jej wybór zależy tylko i wyłącznie od kaletnika, którego zadaniem jest dobre dopasowanie, pogłębienie bądź zmiana kolorystyki własnego kawałka materiału.

Podsumowanie

 

Wykonywanie pięknych dzieł kaletniczych jest bardzo długotrwałym procesem. Jednak cierpliwość popłaca i pracę, do których zostanie włożona pasja i poświęcenie zawsze odpłacą. Użycie farb do skóry od dobrego producenta potrafi zarówno uwydatnić cały efekt jak i ochronić powierzchnię skóry przed przetarciami i zagnieceniami. Jak widać warto zainwestować w dobrą farbę do skóry, która poprawi efekt końcowy każdego dzieła!

  Sprawdź: http://craft-point.com/k/chemia-do-skory/farby-do-skory/