Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Funkcje mebli do salonu

Pinterest LinkedIn Tumblr

W sklepach można otrzymać różnorodne meble do salonu. Wydawać by się mogło, że tak szeroki wybór ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji, ale tak nie jest. Jest nieco trudniej, ponieważ każdy z zestawów ma w sobie coś takiego, co zachęca do zakupu. A tylu kompletów nie da się zmieścić w jednym pokoju dziennym.

Funkcje salonu

Zanim ktokolwiek kupi meble do salonu, powinien zdać sobie sprawę z tego, jakie dokładnie funkcje będzie pełniło to pomieszczenie. Jeżeli będzie to miejsce, gdzie będzie spożywało się rodzinne posiłki, to koniecznie trzeba wygospodarować kawałek powierzchni na postawienie stołu z krzesłami. Jeżeli pokój dzienny ma stać się miejscem, gdzie w razie potrzeby będzie można przenocować niespodziewanych gości, przyda się narożnik, czy też sofa z funkcją spania. Chyba, że takie dodatkowe miejsca noclegowe można zapewnić w innym pomieszczeniu, to do salonu można z powodzeniem wybrać nieco bardziej elegancką, zwykłą kanapę.

W jakich kolorach meble do salonu?

Salon jest takim pomieszczeniem, gdzie można pozwolić sobie na nieco szaleństwa, jeżeli chodzi o kolorystykę. W małych pomieszczeniach należy postawić na coś jasnego – co nie oznacza, że od razu musi to być biały. Nawet na niewielkiej przestrzeni doskonale będą spisywać się pastelowe szarości. Chociaż ten wybór jest zdecydowanie szerszy. W przypadku dużych pomieszczeń można pozwolić sobie na ciemne odcienie kolorystyczne – nawet na czarne zestawy meblowe, które należą do jednych z najmodniejszych już od kilku dobrych sezonów.