Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Imadło do obróbki rękojeści noży  

Pinterest LinkedIn Tumblr

Fachowe i profesjonalne urządzenia są podstawowym elementem pracy każdego rzemieślnika. Bez nich nie mógłby wykonywać pięknych projektów, które byłyby dodatkowo funkcjonalne. Na pierwszy rzut oka większość osób zwraca uwagę właśnie na wygląd i detale. Przy pracy knifemakera jest podobnie – musi on zadbać o każdy detal wykonania swojego noża, gdyż większość osób kupuje oczami. Imadło do obróbki rękojeści noży zadba o dokładne wykonanie jednego z najważniejszych elementów noża – rączki.

 

Imadło do obróbki rękojeści noży – budowa i funkcje

 

Imadło do obróbki rękojeści noży zbudowane jest z solidnej jakości materiałów, które zapewniają statyczne przytwierdzenie imadła do stołu. Dzięki temu praca knifemakera jest bardzo stabilna. Aby zamontować imadło do obróbki rękojeści noży do swojego stołu wystarczy przykręcić go kilkoma śrubami dostępnymi w zestawie większości urządzeń.

 

Zobacz również: Imadło do obróbki rękojeści noży – CraftPoint

 

Drugim elementem obok, którego nie da się przejść obojętnie są szczęki. Nie są to harde, metalowe szczęki, gdyż mogłyby podczas podtrzymywania noża zniszczyć jego powierzchnię(a do tego żaden nożorób nie może dopuścić!). Są zbudowane z specjalnych materiałów gumowych, które z jednej strony mocno ściskają ostrze, a z drugiej zapewniają jego bezpieczeństwo. Ta hybrydowa funkcja imadła do obróbki rękojeści noży jest najbardziej docenianym jego elementem.

Dodatkowa funkcjonalność urządzenia jest zapewniona dzięki możliwości pracy w systemie dwu i trzy osiowym. Dzięki temu w każdym momencie podczas pracy można obrócić nóż w celu dopracowania jego innych płaszczyzn.

 

Imadło do obróbki rękojeści noży jako podstawka do satynowania

 

Imadło do obróbki rękojeści noży może również z powodzeniem służyć jako podstawka do satynowania. Jedyne co należy zrobić to zmienić wkładkę!

Zapewnia to możliwość swobodnej pracy nad ostrzem i grzbietem noża dopracowując jego każdy detal. Po poluzowaniu jednej ze śrub można nóż ustawić na praktycznie każdej płaszczyźnie – na grzbiet, lub na płasko z każdej ze stron.