Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak zaaranżować taras w bloku, by zapewnić sobie komfortowe miejsce do relaksu?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Taras w bloku to coraz częstszy widok – deweloperzy oddają do użytku mieszkania z obszernymi tarasami, które mogą posłużyć mieszkańcom jako idealne miejsce wypoczynkowe. Jak zaaranżować taras w bloku, by móc cieszyć się pełnią lata? Przedstawiamy kilka najciekawszych propozycji!

Taras w bloku z meblami wypoczynkowymi

Meble tarasowe są na wyciągnięcie ręki – topowi projektanci zaproponują wysokiej jakości komplety technorattanowe, rattanowe czy wykonane z materiałów takich jak liny, siatki czy aluminium. Współczesne meble tarasowe odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne, co pozwala na zachowanie ich doskonałego wyglądu na długi czas. Taras w bloku warto uzupełnić o meble wypoczynkowe – komplety technorattanowe nadają się do tego doskonale. W zestawach technorattanowych znaleźć można sofy narożne, jak również leżanki ogrodowe. Uzupełnieniem dla sof narożnych są szerokie i niskie stoliki kawowe, które pozwolą na podejmowanie gości kawą, herbatą oraz doskonałymi deserami. Meble technorattanowe oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach, które nie odkształcają się, nie są podatne na działanie korozji. Okrycie mebla to plecionka technorattanowa – ten rodzaj tworzywa nie płowieje, nie odkształca się i nie jest podatny na ścieranie.

Taras w bloku z kompletem kawowym

Niewielki taras w bloku zaaranżować można, wykorzystując kompaktowe komplety kawowe. W skład takiego kompletu wchodzą najczęściej dwa lub trzy krzesła oraz stolik kawowy. Wśród rekomendowanych kompletów często wymienia się lekkie meble aluminiowe, w których siedziska i oparcia wykonano z siatki polietylenowej. Takie meble doskonale wpisują się w nowoczesne wzornictwo i są ozdobą przestrzeni wypoczynkowej. Uzupełnieniem na tarasie może być parasol ogrodowy z dużą czaszą.