Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jaki wybrać strój kąpielowy dwuczęściowy?

Pinterest LinkedIn Tumblr

W okresie wakacyjnym strój kąpielowy jest jednym z najczęściej poszukiwanych elementów garderoby. Przeglądając wieszaki i półki sklepowe wiele pań rezygnuje z zakupu strojów dwuczęściowych w obawie o pokazywanie niedoskonałości swojej figury. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ projektanci zadbali o kobiety o każdej figurze i w każdym wieku.

Stroje kąpielowe dwuczęściowe dobrane do sylwetki

Krój kostiumu kąpielowego może być tak skonstruowany, by zasłaniać wszelkie mankamenty figury. Dlatego nie warto rezygnować z jego posiadania z obawy przed pokazaniem nieidealnych kształtów. Dzięki dwuczęściowej budowie kostium pozwala na uzyskanie ładnej opalenizny i na lepsze chłodzenie skóry podczas upałów. Stroje kąpielowe dwuczęściowe mogą składać się z bardzo zabudowanych staników oraz szortów, które sprawią, że każda kobieta poczuje się w nich bezpiecznie i komfortowo.

Rodzaje staników od kostiumu

Najbardziej rozpowszechniony jest krój bikini. Góra od kostiumu składa się z dwóch trójkątów umieszczonych na sznureczkach. Dla kobiet z dużym biustem zaleca się szersze tasiemki podtrzymujące, aby uniknąć bolesnego wrzynania się wiązania w skórę. Innym bardzo popularnym kształtem miseczek jest bardotka lub bardotka w wersji push-up. Stanik bardzo ładnie eksponuje biust i nadaje się dla kobiet chcących nieco uwydatnić jego wielkość. Plażowiczki, które nie czują się dobrze z odsłoniętym brzuchem mogą skorzystać z modnego stroju typu tankini. W takim kostiumie góra jest uszyta jak zwykły top i zasłania całą górną część ciała.

Figi, stringi i szorty – co wybrać?

Panie o nienagannej figurze bardzo chętnie sięgają po stringi i mocno wycięte figi. Oczywiście taki krój wygląda niezwykle kobieco i zmysłowo. Dużą popularnością cieszą się majtki z podwyższonym stanem. Kształt fig wydłuża optycznie nogi i wysmukla całą sylwetkę.Kobiety, które chcą bardziej zasłonić uda mogą wybrać doły kostiumów w postaci szortów lub krótkich legginsów. Majtki mogą być również połączeniem fig z krótką spodniczką naśladującą stroje tenisistek.

Tkanina na dwuczęściowy strój kąpielowy

Stroje kąpielowe dwuczęściowe muszą być wykonane z materiałów rozciągliwych i jednocześnie bardzo elastycznych. Tkanina powinna ściśle przylegać do ciała. W żadnym wypadku nie może się tylko rozciągać i wypychać, ponieważ taki strój wygląda bardzo nieestetycznie. Coraz chętniej panie sięgają po materiały różnokolorowe oraz ozdobione wzorami. Najczęściej są to printy roślinne lub tradycyjne pasy oraz grochy. Jednak nadal dużym powodzeniem cieszą się też jednokolorowe, czarne stroje.

Więcej informacji znajdziesz na stronie stroje kąpielowe dwuczęściowe.