Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Matowe i lśniące szafki kuchenne

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kuchnia na wysoki połysk? Przeciwnikiem dla niej jest kuchnia matowa. Która z tych opcji będzie najlepsza? Wybór nie jest łatwy, ponieważ obydwa rozwiązania wyglądają korzystnie w domowej kuchni. Jakie szafki kuchenne będą dla nas najlepsze?

Kuchnia na wysoki połysk

Decydując się na aranżację kuchni, pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Chociażby takich, jak wielkość całego pomieszczenia. Jeżeli chodzi o szafki kuchenne wykonane na wysoki połysk, to jest to rozwiązanie doskonale spisujące się w małych pomieszczeniach. Wszystko dzięki temu, że nadają one specyficznej głębi całemu pomieszczeniu. Do tego pomagają one kuchnie rozświetlić, więc optycznie będzie ona wydawała się zdecydowanie większa. Warto pamiętać o tym, że lakierowane meble świetnie odbijają światło – co jest ważne, jeżeli ktoś zdecyduje się na ciemniejsze tonacje kolorystyczne w swojej kuchni.

Matowe szafki kuchenne

Mat to jedna z nowoczesnych propozycji, jeżeli chodzi o aranżację kuchenną. Wygląda on niezwykle elegancko i prezentuje się efektywnie. Tego typu meble kuchenne mają jedną wadę – pochłaniają światło, dlatego nie można ich wybrać do małych pomieszczeń. Kuchnia matowa wskazana jest tylko do dużych pomieszczeń, a do tego takich, które będą dobrze oświetlone – nie tylko, jeśli chodzi o światło sztuczne, ale także dzienne. Zaletą tego typu aranżacji jest to, że cała kuchnia staje się przytulniejsza i milsza w swoim odbiorze. Kolejnym ich plusem jest to, że są to meble, które łatwo utrzymać w czystości.