Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Naturalne środki czystości

Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Naturalne środki czystości dla alergików są dobrą alternatywą dla powszechnie i nadmiernie stosowanych detergentów. Są to bowiem produkty tanie, skuteczne oraz bezpieczne dla zdrowia. 

Naturalne środki czyszczące dla alergików

Jak wspomniano powyżej, domowe środki czystości stanowią alternatywę dla dostępnej w powszechnej sprzedaży tak zwanej chemii. Warto pamiętać o tym, że zawarte w niej substancje bardzo często nie są obojętne dla zdrowia i mogą powodować liczne dolegliwości, w tym reakcje alergiczne. Ponadto, produkty te cechuje silny zapach, który może skutecznie przenosić się na inne przedmioty, na przykład produkty spożywcze. W tym przypadku wiele osób zastanawia się nad tym: jak myć lodówkę czy kuchenne szafki z pomięciem silnych detergentów. W tym przypadku doskonale sprawdzają się właśnie naturalne środki czystości, w tym: ocet czy soda oczyszczona.        

Naturalne środki czystości – ocet

Ocet to bardzo chętnie wykorzystywany domowy środek czystości. Jest on bardzo popularny, ponieważ cechuje się wysoką skutecznością w usuwaniu zabrudzeń oraz właściwościami dezynfekującymi. Ponadto, ocet jest skuteczny w walce ze zbierającym się kamieniem oraz przykrym zapachem. Jest to produkt tani, ekologiczny i niezawodny. Podczas codziennego sprzątania zazwyczaj rozcieńczany jest wodą w proporcji 1:1. Taki płyn warto przelać do spryskiwacza. W ten sposób możliwe jest wygodne i szybkie dozowanie mikstury. Aby mogła być ona użyta do mycia szyb oraz luster, warto uzupełnić mieszaninę o dodatek spirytusu, soku z cytryny lub gliceryny. Ocet może być z powodzeniem stosowany na różnych powierzchniach. Należy jednak bezwzględnie unikać jego kontaktu z innymi produktami do czyszczenia, które w swoim składzie zawierają chlor. 

Naturalne środki czystości – soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest kolejnym produktem, który może stanowić skuteczną i bezpieczną alternatywę dla groźnych dla zdrowia detergentów. Soda to substancja biodegradowalna, której rozkład następuje już w temperaturze 60˚C. Jest ona związkiem, który z powodzeniem można stosować podczas codziennych obowiązków higienicznych kuchni czy w łazience. Doskonale sprawdzi się zarówno podczas czyszczenia piekarnika, jak i zlewu. Aby dodatkowo zwiększyć jej skuteczność, przygotowaną z niej mieszaninę z wodą należy wzbogacić o sok z cytryny lub ocet.

Zobacz także https://internetowo.eu