Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Obsługa prawna przedsiębiorców – w czym może pomóc kancelaria radców prawnych?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma formalnościami i wymaga od przedsiębiorcy znajomości ogólnych przepisów oraz tych dotyczących danej branży. Formalności potrafią przytłaczać i zniechęcać do rozwoju, dlatego w wielu sytuacjach warto skorzystać z zewnętrznej pomocy prawnej. Pomoc przydaje się szczególnie wtedy, gdy masz ma do podpisania poważny kontrakt i nie jest pewny, czy zapisy znajdujące się w dokumencie są dla Ciebie w pełni korzystne.

Kim jest i czym zajmuje się radca prawny?

Radca prawny to osoba, która posiada wyższe wykształcenie prawnicze, ukończyła aplikację radcowską oraz zdała egzamin zawodowy, dzięki czemu została wpisana na listę radców prawnych. Usługi kancelarii opierają się przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu i opiniowaniu różnego rodzaju pism, wniosków i umów, a także reprezentowaniu swoich klientów przed sądami oraz organami administracji publicznej.

Jaką pomoc może uzyskać przedsiębiorca w kancelarii prawnej?

Prowadzenie wewnętrznego działu prawnego w firmie to duże wyzwaniem zarówno logistyczne, jak i finansowe. W mniejszych przedsiębiorstwach utrzymywanie stałych pracowników może się po prostu nie opłacać, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług zewnętrznej kancelarii prawnej. Jako przedsiębiorca na początku współpracy określisz konkretny sposób i zasady współpracy oraz zakres działań, jakie radcy będą w Twoim imieniu podejmować. Dokładne zasady współpracy pomiędzy firmą a kancelarią znajdziesz opisane na stronie internetowej http://mskancelaria.com/obsluga-prawna-przedsiebiorcow/.

 

Korzystając z usług radcy prawnego, dostajesz gwarancję znajomości przepisów i zaangażowanie w działania zmierzające do rozwiązywania problemów związanych z funkcjonowaniem firmy. Możesz zgłosić się po efektywną porady, które ułatwią prowadzenie działalności gospodarczej lub powierzyć część obowiązków czy przeprowadzenie danej transakcji.  

 

W zakresie usług radcy prawnego możesz liczyć na:

  • pomoc w prowadzeniu działalności,
  • poradę prawną,
  • zastępstwo procesowe i prawne,
  • pomoc w konstruowaniu umów i regulaminów,
  • pomoc w tworzeniu projekty dokumentów korporacyjnych,
  • sporządzanie opinii,
  • wsparcie w negocjacjach,
  • sprawdzenie statusu prawnego kontrahentów,
  • doradztwo na wszystkich etapach transakcyjnych,
  • reprezentację w postępowaniach administracyjnych.

 

Kancelaria Radców Prawnych Marta i Michał Syguła Spółka Partnerska świadczy usługi prawne dla przedsiębiorców oraz kompleksową obsługę prawną dla firm. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i szukasz pomocy prawnej, odwiedź stronę internetową http://mskancelaria.com/.