Czy to możliwe, żeby blockchain development doprowadził do pojawienia się aż 5000 różnych kryptowalut? Na przeciągu ponad dziesięciu lat? Tak, szacuje się, że tyle obecnie jest wirtualnych monet. Co jednak nie oznacza, że wszystkie one powinny zainteresować potencjalnych inwestorów.
Bitcoin = król jest tylko jeden
Jeżeli mowa jest już o blockchain, to w żadnym wypadku nie można pominąć króla, który już od samego początku dzierży w swoich rękach władzę. Bitcoin nie daje się pokonać żadnym kryptowalutom alternatywnym, jakie pojawiły się w kilka lat po nim. W głównym założeniu miała to być waluta, która jest pozbawiona wszelkich wad, jakich nie brakuje, jeżeli chodzi o waluty tradycyjne. Miał to być tylko środek płatniczy, który będzie wsparciem dla transakcji zawieranych bez pośredników. Po ponad dwunastu latach, od momentu pojawienia się, wiele osób zgodnie twierdzi,że BTC to “cyfrowe złoto”, które w głównej mierze pomaga dokonywać inwestycji, a nie tylko środek płatniczy. Rola Bitcoina zdecydowanie wzrosła. Warto dodać, że pomimo rozwoju blockchain development services, ilość BTC została zaplanowana maksymalnie na 21 mln. Po to tylko, aby ten środek inwestycyjny nie podlegał inflacji.
Alternatywne kryptowaluty
Blockchain development company pracuje ciężko nad tym, aby zaoferować użytkownikom rynku krypto, nowe możliwości. W tym m.in. owe alternatywy dla BTC. To właśnie dzięki staraniom takich firm, jak 10Clouds, można mówić o coinach, cieszących się równie dużą popularnością, jak BTC. Aczkolwiek, żadna z nich nie ma w sobie tyle “mocy”, aby Bitcoinom odebrać palmę pierwszeństwa.
Litecoin (LTC)
Blockchain software development doprowadził do pojawienia się jednej z najstarszych walut, która jest bardzo szybka w przetwarzaniu. Wiele osób zauważa również, że LTC zdecydowanie szybciej się wydobywa. Ich podaż jest jednak ograniczona, podobnie jak BTC. Maksymalna ilość to 84 mln.
Ripple (XRP)
Czy było już mówione o tym, że możliwe jest blockchain application development? Dzięki temu rynku kryptowalut można obserwować na różnych urządzeniach. Takie obserwacje sprawiły, że tak wiele osób wykazało zainteresowanie XRP – wirtualną walutą, umożliwiającą zawieranie bardzo szybkich transakcji. Jest to możliwe dzięki temu, że w całości Ripple oparty jest na protokołach open-source. Powoduje też to, że w głównej mierze korzystają z niej tylko banki, a także inne instytucje finansowe.