Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Tekstylia hotelowe

Pinterest LinkedIn Tumblr

W każdym hotelu nie może zabraknąć wygodnej pościeli, miękkich i chłonnych ręczników oraz przyjemnych w dotyku szlafroków. Wyposażenie hoteli to również wszystkie nakrycia stołu, firany, zasłony, pokrowce na krzesła i narzuty na łóżka i kanapy. Wszystkie materiały i produkty uszyte z różnych materiałów wykorzystywane w pokojach hotelowych i częściach wspólnych.

Czym się różnią tekstylia hotelowe od domowych? 

Tekstylia hotelowe w głównej mierze różnią się trwałością i jakością użytych materiałów. Ponieważ są to produkty, które muszą cechować się znacznie większą trwałością i odpornością na intensywne użytkowanie używa się to ich szycia trwalszych materiałów. Bardzo często są to materiały specjalnie dedykowane do właśnie tego typu działalności. Muszą one spełnić wyższe standardy niż tekstylia domowe. Zarówno pościel jak i ręczniki czy inne elementy muszą być odporne na pranie w wysokich temperaturach i zachowywać swoje właściwości nawet przy intensywnym użytkowaniu. 

Tekstylia hotelowe – co powinno znaleźć się w pokoju hotelowym?

Każdy właściciel hotelu powinien zadbać o komfort swoich gości. Właśnie dlatego wysokiej jakości tekstylia hotelowe są w tym przypadku niezbędne. W pierwszej kolejności na pewno należy zwrócić uwagę na wyposażenie łóżka czyli kołdry, poduszki, pościel i prześcieradła. Druga grupą są produkty wykorzystywane w łazience czyli ręczniki i szlafroki. Trzecia grupa to produkty z materiału użyte do wystroju wnętrza w pokoju hotelowym. Jakość każdej z tych grup przekłada się na zadowolenie i wygodny pobyt klienta. 

Jakie tekstylia hotelowe wybrać dla swojego biznesu?

Wybierając tekstylia hotelowe pierwszą i najważniejszą rzeczą powinno być korzystanie z materiałów o wysokim standardzie. Bielizna hotelowa powinna dobrze znosić trudy związane z jej użytkowaniem. Materiał, z którego będzie wykonana, powinien dobrze znosić procedury związane z dezynfekcją i wysokimi temperaturami prania. Bardzo ważnym elementem jest również komfort, jaki tkanina zapewnia gościom hotelowym. Najlepiej wybrać modele które nawet po dłuższym stosowaniu będą zachowywały swoje właściwości i będą przyjemne w dotyku. Warto zadbać o odpowiednią gramaturę kupowanych materiałów i gęstość splotu. Dobrym wskaźnikiem będą również posiadane przez konkretne modele certyfikaty.