Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Ubezpieczenie OC na samochód – co musimy wiedzieć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Posiadacze samochodów osobowych zobligowani są w Polsce do wykupienia odpowiedniego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, konieczne jest zachowanie jego ciągłości oraz posiadanie dokumentu potwierdzającego posiadanie ubezpieczenia podczas jazdy samochodem. Kto zaoferuje nam ubezpieczenia OC? Jak wybrać najlepsze?

OC – dlaczego jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie OC samochodu w Polsce jest obowiązkowe – pozwala ono na pokrycie szkód wyrządzonych przez nas na drodze, zarówno w kwestii naprawy innych samochodów, jak i opłacenie lekarzy osób poszkodowanych (np. pieszych). Ubezpieczenie OC to jedno z najczęściej kupowanych ubezpieczeń w Polsce, zaoferują nam je liczne ubezpieczalnie, w tym również ubezpieczyciele świadczący swoje usługi online, tacy jak beesafe.pl. Wysokość rocznej składki OC nie jest stała i może różnić się w przypadku różnych ubezpieczycieli. Na jej wysokość wpływają liczne zniżki. Cena ubezpieczenia OC wynika z wieku naszego samochodu i jego marki, ale również z faktu bezkolizyjnej jazdy lub też wypadków czy kolizji w przeszłości. Wysokość składki uzależniona jest również od naszego wieku i stażu za kierownicą. 

Czy ubezpieczenie OC wykupimy przez Internet?

Szukając najlepszej opcji ubezpieczenia OC dla swojego samochodu warto skorzystać z ofert ubezpieczycieli oferujących produkty online. To olbrzymia oszczędność nie tylko naszych pieniędzy, ale również czasu, który poświecilibyśmy na wyjazd od miasta, poszukiwanie miejsca parkingowego. Zakup ubezpieczenia OC przez Internet to czysta wygoda – poświecimy na to kilkanaście minut, a gotowe dokumenty zostaną nam dostarczony pocztą. Warto rozważyć kupno ubezpieczenia OC wraz z innymi ubezpieczeniami, takimi jak NWW czy AC.