Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Ubezpieczenie szkolne – dobre rozpoczęcie roku szkolnego

Pinterest LinkedIn Tumblr

Początek jesieni oznacza dla rodziców konieczność dopełnienia wielu formalności związanych z organizacją nowego roku szkolnego. Jedną z najważniejszych kwestii poruszanych na pierwszym zebraniu klasowym jest ubezpieczenie szkolne. Czym charakteryzuje się polisa stworzona z myślą o przedszkolakach i uczniach? Czy jej zakup jest obowiązkowy? Sprawdź!

Ubezpieczenie szkolne – pomoc w trudnych momentach

Ubezpieczenie szkolne jest polisą od następstw nieszczęśliwych wypadków przysługującą uczniom oraz przedszkolakom. Polisa chroni ubezpieczonego wtedy, kiedy przebywa na terenie szkoły oraz poza nią, w czasie wolnym (również w wakacje). Polisa gwarantuje pomoc finansową w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku, którego następstwem jest uszkodzenie ciała lub trwały uszczerbek na zdrowiu lub w przypadku śmierci ubezpieczonego. Dzięki polisie opiekun może zyskać zwrot kosztów za leczenie, opłacić rehabilitację oraz pomoc psychologiczną w kryzysowych momentach. 

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?

Wykupienie ubezpieczenia szkolnego jest dobrowolną decyzją każdego rodzica. W prawie nie ma przepisu mówiącego o tym, że każdy uczeń musi być chroniony polisą NNW. Warto mieć jednak świadomość, że wysokość składki jest niewielka, a ewentualna pomoc – nieoceniona.

Zbiorowe czy indywidualne?

Każdy rodzic sam decyduje, czy wybierze ubezpieczenie proponowane przez szkołę, czy ubezpieczy dziecko w wybranym przez siebie towarzystwie. Zanim podpiszesz umowę proponowaną przez placówkę oświatową, dokładnie sprawdź jej warunki. Często zdarza się, że ubezpieczenia proponowane przez szkołę są mocno okrojone i gwarantują jedynie podstawową ochronę.