Warning: The magic method Bunyad_Demo_Import::__wakeup() must have public visibility in /home/u312109734/domains/dlsgallery.com/public_html/wp-content/plugins/bunyad-demo-import/inc/class-ocdi-main.php on line 352
Znaczenie skrótów HB, BB, FB, All Inclusive - Serwis informacyjny
Ad
Ad
Ad
Turystyka

Znaczenie skrótów HB, BB, FB, All Inclusive

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jadąc na zagraniczne wakacje naturalnym jest, że sprawdzamy oferty hoteli. Szukamy takiego hotelu, który spełni nasze oczekiwania. Podczas tych poszukiwań na pewno natkniemy się na różnego rodzaju skróty, które mają na celu dokładne określenie oferty danego hotelu. O jakie skróty chodzi? O znane wszystkim HB, BB, FB, All Inclusive. Warto, więc wiedzieć co oznaczają poszczególne skróty i jak należy je rozumieć. Od tego czy dobrze rozszyfrujemy znaczenie danego skrótu może zależeć komfort naszego wypoczynku. Dlatego warto przyjrzeć się im bliżej.

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o jedzenie.

Skróty HB, BB, FB, All Inclusive swój rodowód mają w języku angielskim. Nie ma w tym niczego zaskakującego, gdyż to właśnie ten język jest używany najczęściej. Jest on traktowany za podstawowy jeżyk w branży związanej z turystyką. Więc nie dziwi fakt, iż skróty te stosowane są globalnie. Pierwszą wskazówką odnośnie znaczenia tych skrótów, niech będzie to, że odnoszą się one do rodzaju wyżywienia. Są oczywiście wyjątki od tej reguły, ale o tym przeczytacie w dalszej części.

Znaczenie skrótów HB, BB, FB, All Inclusive

Skrót BB – Bed & Breakfast, w dosłownym tłumaczeniu oznacza śniadanie i łóżko. Czyli tak oznaczony pobyt w hotelu gwarantuje nam miejsce noclegowe oraz śniadanie. Śniadanie ma zazwyczaj formę stołu szwedzkiego. Czasem jest to takie samo śniadanie dla wszystkich, podawane na talerzu. I najczęściej napoje takie jak kawa czy herbata wliczone są w cenę.

Skrót HB – Half Board – to w tłumaczeniu obiadokolacja. Tutaj do dyspozycji mamy dwa posiłki. Jest to śniadanie oraz obiadokolacja. Podczas tych posiłków, możemy liczyć na wliczone w cenę napoje. Ale nie zawsze napoje do obiadokolacji są darmowe.

Skrót FB – Full Board – czyli pełne wyżywienie. Tutaj czekają na nas trzy posiłki. Są nimi śniadanie, obiad i kolację. W tym przypadku zazwyczaj za napoje nie płacimy. Bywa też, że do kolacji za darmo możemy wypić wino. Ta oferta nie jest popularna, ale są regiony, w których można się z nią spotkać.

Skrót All Inclusive – czyli wszystko w cenie. Najchętniej najczęściej wybierana oferta przez turystów. Turcja all inclusive to najbardziej lubiana oferta hotelowa wybierana przez turystów w Turcji. I nie ma się czemu dziwić. Opcja ta pozwala nie tylko na zjedzenie trzech posiłków dziennie. W jej skład wchodzą nielimitowane przekąski oraz napoje. I to nawet napoje alkoholowe. Co prawda najczęściej obejmuje ona lokalne napoje alkoholowe, ale to w większości przypadkach jest wystarczające.

Znaczenia skrótów zostało wyjaśnione, więc teraz poszukiwania hotelu na wakacje w Turcji powinny być znaczenie prostsze. Teraz można ustawić odpowiednio filtry i szukać takich ofert, które spełniają nasze oczekiwania.

color.net https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ rce-reklama.pl