Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Czy podstawa do parasola jest niezbędna?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szukając eleganckich mebli ogrodowych do naszej strefy wypoczynkowej coraz częściej wybieramy również dodatki takie jak parasol ogrodowy. Decydując się na ten funkcjonalny dodatek nie zapominajmy, że konieczna jest do niego również podstawa do parasola. Jakie podstawy proponują nam producenci? Czy podstawa powinna być dopasowana do parasola lub podłoża?

Podstawa do parasola w ogrodzie

Szukając elementów ogrodowych pamiętajmy, że podstawa do parasola dedykowana do ogrodu powinna być trwała, zabezpieczona przed wilgocią. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się podstawy do wkopania w ziemię – taka podstawa do parasola tworzona jest z wysokiej jakości włókna szklanego, zabezpieczonego przed wilgocią, działaniem rdzy. Podstawa ta nie wymaga betonowania w ziemi – wkopana raz pozwoli na stabilne podtrzymywanie naszego parasola przez całe lato. Alternatywą jest podstawa do parasola krzyżowa – materiałem jest tu stal malowana proszkowo, która także zabezpieczona jest przed zmiennymi warunkami pogodowymi. 

Ciekawym rozwiązaniem jest podstawa do parasola, którą możemy wykorzystywać na gładkich podłogach tarasów czy balkonów. Takie podstawy posiadają niewielkie kółka, które pozwalają na wygodne toczenie podstawy po gładkich kaflach tarasu. 

Jaki parasol ogrodowy wybrać?

Wybór parasola nie jest prosty – producenci proponują nam wiele interesujących produktów, dopasowanych do różnych potrzeb. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się parasole w których bok czaszy nie przekracza 3 metrów. Taki parasol sprawdzi się zarówno na tarasach, jak i w ogrodach. Warto zwrócić uwagę na czaszę – czasze parasola tworzone są z tkanin technicznych, wysoce odpornych na ścieranie, wnikanie brudu, promieniowanie UV. Czasza skutecznie chroni zarówno przed słońcem, jak i przed deszczem!