Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jaka powinna być idealna kuchnia?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kuchnia pełni dzisiaj kilka funkcji – przede wszystkim to miejsce, gdzie przygotowywane są posiłki. Niezwykle ważne jest jej zaaranżowanie w taki sposób, by proces ten przebiegał bezproblemowo. W wielu przypadkach kuchnia połączona jest z jadalnią, powinna być więc wygodna dla użytkowników. Jak zaprojektować niebanalne i funkcjonalne wnętrze kuchenne?

Klasyczne pomieszczenie czy aneks?

Podstawowym zagadnieniem w projektowaniu kuchni jest odpowiedź na pytanie, czy dysponujemy klasycznym pomieszczeniem, czy też pragniemy wykreować aneks kuchenny. Obie opcje mają wiele zalet. Aneksy wykorzystywane są przede wszystkim w mieszkaniach – ich wykreowanie pozwala na oszczędność miejsca, ale też na nowoczesną aranżację. Mając do dyspozycji osobne pomieszczenie, możemy wykorzystać jego pełen potencjał. W kuchniach dużych nierzadko pojawiają się również wyspy kuchenne, które urozmaicają przestrzeń. Kluczem aranżacji są oczywiście meble – kuchnie nowoczesne to jeden z wiodących trendów.

Nowoczesne kuchnie – czym się odznaczają?

Nowoczesna kuchnia przyciąga wzrok i całkowicie zmienia odbiór otoczenia – przekonują projektanci. Nowoczesne meble kuchenne charakteryzują się gładkimi frontami, najczęściej wykończonymi na wysoki połysk. Fronty takie nie posiadają klasycznych uchwytów – zamiast nich stosowane są frezy i systemy otwierania push to open. Nowoczesne meble kuchenne posiadają też funkcjonalne i markowe akcesoria, takie jak ciche prowadnice kulkowe czy zawiasy z hamulcami.

Wśród chętnie wybieranych mebli kuchennych często wymienia się także meble retro. Kolekcje retro tworzone są z trwałych płyt meblowych, dostępne są w pełnej palecie kolorów. Kuchnie takie wyróżniają fronty z frezami, jak również przeszklone szafki. Przeszklenia dodatkowo zdobione są szprosami.

https://tofiq.org https://tubebox.pl zobacz