Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Mała sypialnia – meble do niewielkiego wnętrza

Pinterest LinkedIn Tumblr

Urządzenie sypialni, prywatnej strefy odpoczynku i wyciszenia, jest nie lada wyzwaniem. Niełatwe zadanie komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy Twoja fantazja jest trzymana na wodzy przez mały metraż. Jak urządzić ciekawą sypialnię na niewielkim metrażu? Jakie meble do sypialni wybrać, aby uniknąć niepożądanego efektu ciężkości? Sprawdź!

Niewielka sypialnia – meble w jasnym kolorze

Zastanawiasz się, jakie sypialnia meble będą odpowiednie do niewielkiego pomieszczenia? Architekci zaznaczają, że ciemne, a w szczególności matowe meble „zarezerwowane” są dla dużych, dobrze nasłonecznionych pomieszczeń. Unikaj również zdobionych form. Znacznie lepszy efekt uzyskasz, kiedy wybierzesz lekkie meble z płyty meblowej w jasnym odcieniu. Strzałem w dziesiątkę będą proste, minimalistyczne meble pokryte białym laminatem albo lakierem o błyszczącym wykończeniu.

Obawiasz się, że biała, błyszcząca zabudowa da efekt chłodu? Ciekawą alternatywą dla białych, połyskujących mebli będą komplety w stylu skandynawskim. Osadzone na wysokich nóżkach, matowe bryły z drewnianymi akcentami wniosą do aranżacji świeżość i naturalność.

Lustra

Prostym trikiem pozwalającym „dodać” pomieszczeniu kilku dodatkowych metrów kwadratowych bez konieczności wyburzania ścian jest wzbogacenie kompozycji o lustra. Możesz ustawić na wolnej ścianie szafę z lustrzanymi drzwiami albo wybrać wysokie, wolnostojące zwierciadło. Dodatkowy element nie tylko optycznie powiększy pokój, ale również umili przygotowania do wielkich i codziennych wyjść.

Fototapeta

Popularną dekoracją w niewielkich pomieszczeniach są fototapety. Starannie dobrana grafika nada aranżacji głębi.