Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Aranżacje do małej kuchni

Pinterest LinkedIn Tumblr

Mała kuchnia aranżacje wydawać by się mogła pomieszczeniem problematycznym. Jednak, jeżeli będzie się miało w swoich dłoniach odpowiednio przemyślany projekt, małą kuchnię uda się urządzić w odpowiedni, funkcjonalny sposób.

Mała kuchnia aranżacje w jasnych kolorach

Decydując się na urządzenie takiego pomieszczenia, należy pamiętać o kilku zasadach. Jedną z nich są kolory, które powinny być jasne. Nie każdy będzie chciał się do tego stosować i są wyjątki od tej zasady. Przy tej okazji warto jednak wspomnieć, że wygląd powinien iść w parze z funkcjonalnością. Nie tylko powinno być praktycznie, wygodnie, ale również estetycznie – co wpływać będzie na odbiór całego pomieszczenia, ale również na komfort psychiczny użytkowników. Mała kuchnia w ciemnych kolorach może wydawać się nieco mrocznym pomieszczeniem, które zamiast przyciągać, będzie wręcz od siebie odpychać.

Odpowiedni układ mebli

Warto przy tej okazji wspomnieć, że mała kuchnia aranżacje powinna mieć dobrze dopasowany układ mebli. Tzn. najlepiej zdecydować się na ustawienie mebli jednorzędowe. Pod jedną ze ścian, drugą pozostawiając wolną. Należy (jeżeli tylko powierzchnia pomieszczenia na to pozwala) pozostawić ok. 1,2m wolnego przed szafkami. Tak, aby móc zapewnić sobie swobodną komunikację. Może warto pomyśleć o tym, aby na przeciwległej ścianie do szafek, ustawić stół. Dokładnie blat przykręcany do ściany, który będzie można rozstawiać podczas posiłków, chowając wtedy, kiedy blat (stół) nie będzie już wykorzystywany.