Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Co najlepiej wygładza zmarszczki?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zmarszczki to problem estetyczny, który w szczególności zaczyna uwydatniać się po 25. roku życia. To właśnie wtedy skóra stopniowo traci jędrność i elastyczność z powodu powolnej redukcji optymalnej ilości kolagenu i elastyny w tkankach. Skóra — pod wpływem licznych czynników zewnętrznych, jak promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia, brak odpowiedniej pielęgnacji oraz mimikę — zaczyna być coraz bardziej podatna na zmiany zmarszczkowe. Początkowo mają one charakter dynamiczny, jednak z czasem przybierają postać na stałe zarysowujących się na twarzy linii i bruzd. Jakie zabiegi medycyny estetycznej są najczęściej rekomendowanymi metodami ich wygładzania?

Toksyna botulinowa — sposób na pierwsze oznaki starzenia

Zabieg medycyny estetycznej, jakim jest wstrzyknięcie toksyny botulinowej, umożliwia złagodzenie zmian zmarszczkowych widocznych na skórze oraz przeciwdziałanie powstawaniu kolejnych. Zabieg ten rekomendowany jest u osób powyżej 30. roku życia, które dostrzegają pierwsze linie dodające lat. Mowa tutaj chociażby o kurzych łapkach, bruzdach nosowo-wargowych, lwiej zmarszczce itd. Zmiany te pojawiają się u każdej osoby w innym wieku, na co wpływ mają indywidualne predyspozycje organizmu do starzenia się.

 

Podanie toksyny botulinowej musi zostać poprzedzone wywiadem medycznym z pacjentem. W trakcie rozmowy wyklucza się przeciwwskazania do zabiegu oraz ustala się konkretny obszar iniekcji. Lekarz decyduje ponadto o ilości substancji potrzebnej do uzyskania oczekiwanych rezultatów. 

 

Kolejny krok to wstrzyknięcie toksyny pod skórę wzdłuż zmian zmarszczkowych w taki sposób, by umożliwić jej równomierne rozprowadzenie się. Już w stosunkowo niedługim czasie dochodzi do zablokowania impulsów nerwowych przekazywanych w wybranym obszarze pomiędzy mięśniami. Efektem jest ich miejscowe rozluźnienie i wygładzenie oraz napięcie skóry. W zależności od pacjenta efekty zabiegowe widoczne są do około sześciu miesięcy od przeprowadzenia całej procedury. Po tym czasie pacjent może rozważyć ponowne przystąpienie do omawianego zabiegu na zmarszczki.

Kwas hialuronowy — wypełnianie głębokich zmarszczek na twarzy

Kolejną substancją stosowaną w eliminowaniu zmarszczek jest kwas hialuronowy. Zastosowanie tego rodzaju preparatu umożliwia wypełnienie widocznej bruzdy lub linii, która ma charakter statyczny i pozostaje widoczna mimo zaprzestania wykonywania ruchów mimicznych. Wykorzystanie kwasu hialuronowego nie tylko pomaga w wypełnieniu zmarszczek, ale również dodatkowo nawilża skórę i ułatwia zatrzymanie w tkankach wody. Prócz efektu wygładzenia widoczne jest także ujędrnienie skóry.

 

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pod skórę również wymaga wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Rozmowa służy ustaleniu rodzaju preparatu oraz ilości, jaka będzie aplikowana pacjentowi. Rezultaty zabiegu utrzymują się nawet do dwunastu miesięcy od iniekcji.

Iniekcja preparatów nawilżająco-regenerująco-odmładzających

Innym zabiegiem przeprowadzanym z powodu drobnych zmarszczek jest iniekcja preparatu na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego z dodatkiem witamin i aminokwasów. Procedura ta umożliwia uzyskanie naturalnego efektu nawilżenia i ujędrnienia skóry. Dodaje również skórze blasku, a dzięki nawilżeniu i odżywieniu spowalnia procesy starzeniowe tkanek. Omawiana metoda jest także zabiegiem, który służy nadawaniu twarzy proporcjonalności przez uzupełnienie ubytków w jej objętości. Finalnie wygląda ona młodziej i promienniej. Ostateczne efekty są widoczne dopiero po około dwóch tygodniach, kiedy to substancje czynne i wartości odżywcze ulegną wchłonięciu się i ustabilizowaniu pod skórą. Do zabiegu ponownie można przystąpić po około dwunastu miesiącach.

 

Dobór odpowiedniej metody zabiegowej zależny jest od wielu indywidualnych czynników. Dlatego też łagodzenie zmarszczek i bruzd musi odbywać się po wcześniejszej konsultacji w Klinice Novoderm w Łodzi. Lekarz ustali, jaki preparat umożliwi uzyskanie najlepszych rezultatów, aby spełnić oczekiwania pacjenta.