Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Zabiegi z kwasem hialuronowym – co warto o nich wiedzieć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kwas hialuronowy jest jedną z najczęściej stosowanych substancji w medycynie estetycznej. Używa się jej w wielu zabiegach odmładzających. Jej największą zaletą jest natychmiastowe działanie. Do czego służy kwas hialuronowy? Jakie ma właściwości? Wyjaśniamy.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy (hialuronian sodu) to lepka i śliska substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. Odpowiada za utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia skóry, dzięki czemu pozostaje ona jędrna i elastyczna. Właściwości te wykorzystano w medycynie estetycznej, dla której kwas hialuronowy stanowi jeden z najczęściej stosowanych preparatów nawilżających i wypełniających. Do celów medycznych i kosmetycznych wykorzystuje się kwas hialuronowy pozyskany w procesach biotechnologicznych m.in. z niepatogennych szczepów bakterii Bacillus subtilis.

Wraz z wiekiem skóra traci znaczne ilości naturalnego kwasu hialuronowego, czego konsekwencją są zmarszczki i nadmiernie sucha skóra. Celem zabiegów iniekcyjnych jest dostarczenie skórze odpowiedniej ilości tego cennego nawilżacza i wypełniacza.

Jakie działanie ma kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy wiąże wodę w tkance, do której zostaje wprowadzony. Intensywnie nawilżona skóra jest jędrniejsza, bardziej napięta i mniej pomarszczona. Poprawia się ogólna kondycja cery. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, zabiegi odmładzające z użyciem kwasu hialuronowego łagodzą stany zapalne skóry i niwelują zaczerwienienia. Substancja ta ma również właściwości wspomagające gojenie się skóry, dlatego specjaliści często zalecają jego zastosowanie po intensywnie złuszczających zabiegach medycyny estetycznej, np. po użyciu laserów ablacyjnych. Kwas hialuronowy ma również właściwości antybakteryjne, dzięki czemu zmniejsza ryzyko infekcji po zabiegach medycyny estetycznej.

Rodzaje zabiegów z kwasem hialuronowym

  • Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – wprowadzenie pod skórę usieciowanego kwasu hialuronowego.
  • Mezoterapia kwasem hialuronowym – zabieg poprawiający kondycję skóry dzięki zastosowaniu nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Przywraca skórze blask i nawilżenie.
  • Powiększanie ust kwasem hialuronowym – efektem są zdrowe, intensywnie nawilżone i naturalnie powiększone usta.
  • Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym – poprawa rysów twarzy poprzez m.in. podniesienie policzków, przywrócenie owalu twarzy.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Ponieważ wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, jest zabiegiem iniekcyjnym, powinno być wykonywane przez lekarza. Zastosowanie wypełniacza polega na ostrzykiwaniu nim wybranych okolic. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ obszar poddawany iniekcji zostaje wcześniej znieczulony. Cała procedura trwa od 15 do 45 minut, w zależności od wielkości ostrzykiwanego obszaru i stopnia zaawansowania problemu. Kwas hialuronowy wypełnia ubytki tkankowe, dzięki czemu zmarszczki przestają być widoczne.

Zaletą samego zabiegu iniekcyjnego jest wywołanie w skórze kontrolowanego stanu zapalnego, który mobilizuje skórę do uruchomienia szeregu procesów naprawczych, polegających m.in. na wytwarzaniu większej ilości kolagenu i elastyny.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest cenione m.in. ze względu na szybkość działania. Zastosowanie wypełniacza skutkuje natychmiastową poprawą wyglądu, a powstałe efekty utrzymują się przez wiele miesięcy. Po około 6-8 miesiącach można powtórzyć zabieg, aby przedłużyć jego efekty.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/