Warning: The magic method Bunyad_Demo_Import::__wakeup() must have public visibility in /home/u312109734/domains/dlsgallery.com/public_html/wp-content/plugins/bunyad-demo-import/inc/class-ocdi-main.php on line 352
Gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC? - Serwis informacyjny
Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Chcąc bezpiecznie i komfortowo podróżować samochodem czy motocyklem, coraz częściej decydujemy się na zakup dodatkowych polis ubezpieczeniowych. Szeroki wybór ubezpieczeń sprawia, że możliwe jest dopasowanie oferty do własnych potrzeb. Podstawą jest jednak ubezpieczenie OC, które jest nie tylko wymagane przez prawo, ale pozwoli na ochronę naszego portfela. W jaki sposób?

Jak działa ubezpieczenie OC?

Najważniejszą informacją jest to, że ubezpieczenie OC jest polisą obowiązkową – każdy posiadacz pojazdu mechanicznego musi taką polisę posiadać. Polisa OC chroni interesy innych użytkowników drogi przed szkodami wyrządzonymi przez właściciela polisy. W praktyce oznacza to, że polisa pokrywa szkody materialne oraz leczenie osób poszkodowanych w wypadku czy podczas kolizji. Ubezpieczenie OC ma zmienną cenę, co wynika przede wszystkim z wieku kierowcy, marki i wieku samochodu, ale też miejsca rejestracji samochodu. W przypadku młodych kierowców cena polisy będzie znacznie wyższa również dlatego, że nie mieli oni możliwości wypracowania zniżek, które nabywa się wraz z kolejnymi latami bezkolizyjnej jazdy.

Czy ubezpieczenie OC to jedyna polisa, którą możemy kupić?

Okazuje się, że ubezpieczenie OC nie jest jedyną polisą, którą możemy objąć nasz pojazd (ale jedyną obowiązkową!). Ubezpieczenie samochodu umożliwi polisa AC, która pozwala na odzyskanie środków na naprawę samochodu na skutek kolizji (również z naszej winy). Ubezpieczenie samochodu AC dobieramy do własnych potrzeb – możliwe jest wybranie zakresu ochrony polisy. Im większy zakres ochrony, tym wyższa kwota składki. Ubezpieczenie AC chroni samochód zarówno w przypadku kolizji, ale też uszkodzenia na parkingu, kiedy sprawca jest nieznany. Ubezpieczenie samochodu AC pozwoli też na naprawę samochodu po uszkodzeniu w wyniku działania siły natury.

er.com.pl epismo.org https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/