Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak urządzić taras, by był funkcjonalny?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nowoczesna przestrzeń przydomowa to przede wszystkim miejscem, gdzie możemy odpocząć od codziennych problemów. Jak urządzić taras, by miejsce to przyciągało domowników? Jakie meble i rozwiązania wykorzystać, aby przestrzeń zachwycała i pozwalała na relaks? Oto kilka naszych podpowiedzi!

Jak urządzić taras z meblami technorattanowymi?

Nie ma wątpliwości, że meble technorattanowe są dzisiaj jednymi z najchętniej kupowanych. Zastanawiając się: jak urządzić taras warto wybrać kolekcje dopasowane do naszych potrzeb. Projektanci i producenci proponują nam rozbudowane kolekcje, w których znajdziemy klasyczne sofy narożne, leżanki ogrodowe, fotele wiszące, komfortowe krzesła, stoliki kawowe. Meble technorattanowe cenione są przede wszystkim za ich wygląd: doskonale sprawdzają się one w aranżacjach rustykalnych, jak i skandynawskich czy loftowych. Szeroki wybór kolorów sprawia, że bez trudu znajdziemy meble dopasowane do potrzeb. Meble technorattanowe znane są z wysokiej odporności na ścieranie i zmienne warunki atmosferyczne – wynika to głównie z zastosowanych materiałów. Lekkie, aluminiowe stelaże malowane są proszkowo, wierzch mebli pokrywa technorattanowa plecionka o nieporowatej strukturze. Meble takie możemy uzupełnić poduszkami.

Jak urządzić taras zacieniony przed słońcem?

Wybierając meble i decydując o tym jak urządzić taras nie zapominajmy o tym, aby osłonić miejsce wypoczynkowe przed słońcem. Wśród chętnie wybieranych rozwiązań wymienia się nowoczesne parasole ogrodowe, których szerokie czasze skutecznie chronią zarówno przed słońcem, jak i przed niespodziewanym opadem deszczu. Czasze mogą być odchylane w jednej lub w dwóch płaszczyznach, a liczne punkty regulacji parasola pozwolą na dopasowanie kąta padania cienia w sposób idealny.