Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak żywić się lepiej i zdrowiej?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dieta ma niebagatelny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Jednocześnie mamy dzisiaj praktycznie nieograniczony wybór produktów spożywczych, wśród których często wybierany rzeczy silnie przetworzone, wysokokaloryczne. Jak żywić się prawidłowo? Jakie produkty wybierać, a których unikać?

Prawidłowa dieta – czyli jaka?

Zbilansowana dieta to przede wszystkim dieta zróżnicowana – mówią dietetycy. Dieta taka powinna składać się przede wszystkim z warzyw, owoców, ale też przetworów zbożowych. Nieprzetworzone warzywa i owoce posiadają wiele witam i mikroelementów. Błonnik zawarty w owocach pomaga regulować pracę  jelit. Jakie produkty zbożowe wybierać? Przede wszystkim warto sięgać po pieczywo pełnoziarniste, ale też otręby, które mogą być dodawane do jogurtów (jako przekąska) lub gotowane z mlekiem. Produkty nabiałowe powinny być spożywane kilka razy w tygodniu – istotne jest jednak to, by były to produkty wartościowe, takie jak kefiry, jogurty naturalne, maślanki. Czego unikać w diecie? Z pewnością alkoholu, nadmiaru słodyczy czy produktów tłustych, kalorycznych.

Mięsa w nowej odsłonie

Dietetycy i specjaliści od żywienia zalecają zmniejszenie ilości spożywanego mięsa w tygodniu. Mówią też o tym, by wybierane mięso było wysokiej jakości. Szukając niebanalnych przepisów na wyjątkowe dania z mięsa, warto zwrócić uwagę na przepis na stek wołowy z warzywami i sosem z zielonego pieprzu. Nie jest to wymagające danie, jednocześnie to sprawdzony przepis na kulinarny sukces: soczyste mięso podane w wykwintnym sosie sprawdzi się podczas spotkań w gronie rodziny czy przyjaciół. Chcąc zaskoczyć domowników niebanalnymi potrawami, warto również sięgnąć po azjatyckie metody przyrządzania mięsa. Azjaci przygotowują mięsa w specjalnych patelniach (wokach), dodając sosy sojowe, imbir. Tak przygotowane mięso jest niezwykle aromatyczne, soczyste. Mięsa tak przygotowane najczęściej podawane są z makaronem.

lun.pl https://zyciezamoscia.pl/poradniki/porownywarki-ubezpieczen-samochodowych-jak-zaoszczedzic-na-ubezpieczeniu-auta/ https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/