Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Smaczne dania obiadowe – jak gotować zdrowo i szybko?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Przygotowywanie obiadów wcale nie musi być czasochłonne i obciążające. Z klasycznych składników bez trudu przygotujemy proste naleśniki na słodko, placuszki z owocami czy pierogi. Warto jednak sięgać po klasykę i przepisy, które pozwolą na wykreowanie pysznych i uniwersalnych dań.

Pożywne i rozgrzewające zupy

Sposobem na pyszny i prosty obiad jest zupa. W polskiej kuchni znajdziemy przepisy na dziesiątki wyjątkowych zup, zarówno klasycznych, jak i sezonowych. Oczywiście podstawą jest rosół – specjaliści są zdania, że prawdziwy rosół powinien „pykać” na gazie przez kilka godzin, by wydobyć jego najlepszy smak. Niezwykle pożywną zupą jest również krupnik, czyli zupa w której treści znajduje się przede wszystkim kasza perlista, ale też starta marchew, pietruszka, obgotowane, delikatne mięso. Niebanalną propozycją na wyjątkowy obiad jest przepis na barszcz ukraiński, w którego składzie znajdują się przede wszystkim buraki, ale też fasola i pomidory. Tak skomponowana zupa nie tylko rozgrzeje, ale też pozwoli na zaspokojenie głodu na wiele godzin. Zupy sezonowe to także świetny pomysł na posiłek – przykładem są zupy kremy z dyni, które bez problemu przygotujemy w okresie jesiennym.

Obiad do pracy – proste dania, które zaspokoją głód!

W pracy nie musimy być skazani na słabej jakości catering czy też kanapki. Jeśli pracodawca udostępnia nam kuchnię z mikrofalówką, warto przygotować zdrowy i pożywny posiłek, który wystarczy podgrzać. Bazą takich dań może być ryż, jak również kasze czy kuskus. Do takiej bazy dodajemy warzywa przygotowane na parze lub na patelni z ulubionymi sosami. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie mięsa, np. wcześniej przygotowanej ryby. W ten sposób do pracy możemy wziąć pełnowartościowy, zdrowy i smaczny posiłek, który zapewni energię na cały dzień!