Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Sposoby zdobienia paznokci – żel, akryl czy włókno szklane?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Sztuczne paznokcie to coś więcej niż tylko trend kosmetyczny, który pomoże ukryć problemy paznokci naturalnych. Dzięki paznokciom żelowym Twoje dłonie zawsze będą wyglądać na zadbane, szczególnie jeśli wybrana metoda żelowa zdobienia paznokci będzie odpowiednia, a sam zabieg zostanie wykonany starannie i fachowo.

Taki manicure oferuje niemal nieskończone możliwości i na pewno nie jest nudny.

Upiększ i naturalnie wzmocnij – metoda żelowa zdobienia paznokci

Długie paznokcie już w starożytnych Chinach były uważane za symbol statusu.

Bogate damy dawały do ​​zrozumienia, że ​​nie muszą wykonywać żadnej pracy swoimi wypielęgnowanymi rękami. Zadbane dłonie i paznokcie mają dzisiaj ogromny wpływ na nasz wygląd zewnętrzny i decydują o tym jak nas postrzegają inni. Jednak nie każda kobieta jest naturalnie obdarzona pięknymi i zdrowymi paznokciami, które mogą być powodem do dumy.

Twoje paznokcie są kruche i często pękają? Żelowe nie tylko pięknie wyglądają, ale także są zdecydowanie bardziej stabilne, poza tym metoda żelowa zdobienia paznokci zapobiega ich obgryzaniu.

Osoby, które regularnie malują paznokcie zwykłym lakierem, zazwyczaj narzekają na to, że lakier zbyt długo schnie. Poza tym, nawet starannie wykonany manicure klasyczny, nie zabezpiecza przed odpryskami i złuszczaniem już po kilku dniach, a w niesprzyjających okolicznościach – po paru godzinach.

Akryl, włókno szklane czy metoda żelowa zdobienia paznokci?

Istnieje wiele metod stylizacji paznokci. Najpopularniejsze wykonuje się przy pomocy żelu, akrylu lub włókna szklanego. Każdy materiał ma zarówno zalety, jak i wady.

Paznokcie akrylowe są szczególnie twarde i cienkie. Dzięki temu wyglądają stosunkowo naturalnie, a także charakteryzują się dużą wytrzymałością. To sprawia, że akryl jest najbardziej odpowiednie dla łamliwych paznokci. Jednak sam zabieg trzeba wykonać stosunkowo szybko ponieważ mieszanka proszku akrylowego i płynu w krótkim czasie twardnieje. Jednak aby to się udało, a efekt końcowy był spektakularny, potrzeba wielu umiejętności. Ponieważ podczas stylizacji powstają szkodliwe opary, należy zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczenia.

Metod żelowa zdobienia paznokci jest zdecydowanie łatwiejsza. Paznokcie żelowe uzyskują stabilność po utwardzeniu pod lampą UV lub LED, dlatego nawet osoby zaczynające przygodę ze stylizacją paznokci mogą szybko osiągnąć doskonałe rezultaty. Ponadto podczas zabiegu nie wydzielają się żadne szkodliwe dla zdrowia opary. Żel zdejmuje się z naturalnego paznokcia za pomocą pilnika lub frezu.

Włókno szklane nie tylko doskonale nadaje się do drobnych napraw paznokcia, ale także stanowi kolejną możliwość stylizacji paznokci. W tym celu nakłada się żywicę, rodzaj specjalnego kleju, a następnie cienkie paski z włókna szklanego i aktywator. Uruchomiona reakcja chemiczna powoduje natychmiastowe utwardzenie paznokci. Jedyną trudną rzeczą przy tego typu zabiegu, jest radzenie sobie z żywicą. Włókno szklane można całkowicie usunąć w kąpieli acetonowej. Należy przy tym uważać na skórę wrażliwą lub zniszczoną.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.