Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Znajdź najlepsze ubezpieczenie dla swojego auta

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zabezpieczenie mienia jest niezwykle ważne – nie ma znaczenia, czy chodzi o nasze mieszkanie, dom czy samochód. To jednak z tym ostatnim mamy najczęściej najwięcej do czynienia: ubezpieczenie pojazdu daje nam komfort oraz poczucie bezpieczeństwa, szczególnie kiedy wybieramy rozbudowane pakiety. Co warto wiedzieć o polisach? Które wybrać?

Polisa OC – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe w naszym kraju – dotyczy ono każdego pojazdu mechanicznego i pozwala na pokrycie strat powstałych z naszej winy na drodze. W praktyce ubezpieczenie OC pokrywa naprawę samochodów innych użytkowników drogi, ale również koszty leczenia osób poszkodowanych. Brak policy OC skutkuje nie tylko wysokimi mandatami wydawanymi przez kontrolę drogową, ale też tym, że z własnej kieszeni będziemy musieli zapłacić za wyrządzone przez nas szkody. 

Ubezpieczenie OC obowiązuje rok – po tym czasie konieczne jest odnowienie polisy, najlepiej z zachowaniem ciągłości ubezpieczenia. Niezwykle ważne jest to, że cena OC nie jest stała – zależy ona zarówno od naszego wieku, jak i marki i wieku samochodu, rodzaju silnika, posiadanych przez nas zniżek. Ubezpieczenie OC możemy dzisiaj kupić przez Internet – to niezwykle wygodna opcja, która pozwoli nam na zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i naszych pieniędzy. Zakupione ubezpieczenie wystarczy wydrukować. 

Dodatkowe polisy ubezpieczeniowe dla samochodu

Chcąc lepiej zadbać o nasz samochód i komfort warto pomyśleć o dodatkowych polisach, w tym AC czy Assistance. W przypadku AC polisa pokrywa uszkodzenia naszego samochodu – polisa ta pozwoli też na wypłacenie określonej kwoty wartości samochodu po jego całkowitym zniszczeniu czy kradzieży. W przypadku Assistance ubezpieczyciel proponuje nam szeroko pojętą pomoc drogową: od holowania, poprzez naprawy w warsztatach, aż po zapewnienie samochodu zastępczego czy też noclegu, kiedy naprawa się przedłuży. 

https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ https://bestiae.pl/transformacja-przedpokoju/ https://dowiedz-sie.com.pl/przemyslowa-rewolucja-we-wnetrzach-sekrety-stylu-loftowego/