Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Paznokcie hybrydowe

Pinterest LinkedIn Tumblr

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci już od kilku lat jest jedną z najpopularniejszych metod dbania o paznokcie. Dzięki specjalnym lakierom utwardzanym w lampie UV można bowiem cieszyć się świetnym i estetycznym efektem nawet przez trzy tygodnie. Nic dziwnego, iż kobiety wybierają manicure hybrydowy zamiast tradycyjnego.

Na czym polega metoda hybrydowa?

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci zyskała dużą popularność dzięki świetnej trwałości. Lakiery hybrydowe są bowiem produktami, które posiadają właściwości lakierów żelowych i tradycyjnych. To, iż są utwardzane w lampie UV powoduje, że zyskują estetyczny wygląd z lekkim połyskiem oraz są niezwykle trwałe. Co ważne, metoda hybrydowa nie wiąże się z oczekiwaniem na wyschnięcie lakierów. Po prostu, po wyjęciu dłoni z lampy UV wszystkie warstwy są suche i odporne na odpryski. Warto jednak przed planowanym wykonaniem manicure hybrydowego zadbać o stan płytki paznokcia, gdyż na zdrowej płytce lakier hybrydowy będzie najbardziej trwały.

Od czego zależy trwałość lakierów hybrydowych?

Trwałość lakieru hybrydowego, oprócz wspomnianej wcześniej kondycji płytki, zależy także od jakości wykorzystywanych lakierów. Warto korzystać tylko i wyłącznie z produktów najlepszych marek, gdyż tylko to daje gwarancję oczekiwanego efektu, który oprócz walorów estetycznych będzie niezwykle trwały. Manicure hybrydowy musi być także wykonany zgodnie z wszelkimi normami, tak by uzyskać najlepszy efekt. Osoba wykonująca zabieg musi przestrzegać zasad prawidłowej aplikacji produktów i odpowiedniego czasu utwardzania lakierów w lampie. Spełnienie tych wszystkich elementów, mających wpływ na jakość i trwałość manicure, pozwoli cieszyć się pięknym efektem końcowym.

Bezpieczeństwo lakierów hybrydowych

Jeszcze niedawno istniał błędny pogląd, iż lakiery hybrydowe nie są bezpieczne dla człowieka. Co prawda, lakiery starej generacji, które były stosowane kilka lat temu zawierały szkodliwe substancje, które osłabiały płytkę paznokcia. Współcześnie jednak nie ma obawy, iż metoda hybrydowa zdobienia paznokci jest niebezpieczna. Lakiery są bowiem pozbawione szkodliwych substancji i są całkowicie bezpieczne. Co więcej, oprócz delikatnych barwników zawierają witaminy i keratynę, która odbudowuje płytkę paznokcia. To dlatego po zdjęciu lakieru hybrydowego nie ma zjawiska zniszczonej i słabej płytki.

Oczywiście, jak do każdego zabiegu, także do manicure hybrydowego należy podchodzić racjonalnie i warto robić odstępy czasowe podczas zmian lakieru na nowy, by pozwolić płytce paznokcia naturalnie odbudować się.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci.